Magia Bożonarodzeniowych Świąt – zwyczaje, przesądy i tradycje

Magia Bożonarodzeniowych Świąt – zwyczaje, przesądy i tradycje

pt., 21/12/2018 - 11:17 -- EvaHL

Co prawda okres przedświąteczny , to bardzo pracowity czas dla wielu  osób. Ale na pewno każdy zgodzi się z tym , że jest to czas obfitujący  w różnego rodzaju obrzędy i zwyczaje. 
Warto wykorzystać  ten magiczny czas, w którym energia sprzyja , by pozytywnie kreować swoją przyszłość.
Zatem rozpoczynamy :

 1. Prawdziwa choinka bardzo mocno oczyszcza energetycznie przestrzeń, już sam fakt przyniesienia żywego drzewka do domu bardzo pozytywnie wpływa na energię przestrzeni i jej mieszkańców.
  Ubierając choinkę bądź skupiona na swoich marzeniach , celach i planach.  Choinkę ubieraj od dołu zgodnie ze wskazówkami zegara, zaczynając od północnego kierunku świata.
  Będzie to Twoja Świąteczna Przestrzenna Mandala. Stojak od choinki-krzyżak powinien być również ustawiony zgodnie z kierunkami świata północ-południe.  
  Strojenie choinki powinno odbywać się z intencją zapewnienia dobrostanu i dobrobytu nie tylko na te święta, ale również i na cały następny rok.
  Dlatego celebruj tę chwilę i nasycaj swoją Magiczną Choinkę swoimi celami, a szpic na szczycie choinki, niech wyniesie Twoje plany i marzenia na jak najwyższe poziomy kosmosu – niech się zadzieje!!!

   
 2.  Aby przywołać  na najbliższy rok Energię Bogactwa i Spełnienia , na choince nie powinno zabraknąć:
  - ZŁOTYCH OZDÓB, słodkości , lampek , złotych orzechów i szyszek,
  -  KOŃCE ŁAŃCUCHA powinny być połączone, wówczas niczego nam nie zabraknie, a rodzina będzie w dobrej komitywie. To symbol wzmocnienia rodzinnych więzi.
  -
  CIASTKA PIERNIKOWE przywołują miłość, oraz długie i zdrowe życie
  - CZERWONE JABŁUSZKA – symbolizują zdrowie i urodę
  - DZWONECZEK – zwiastuje dobre nowiny i radosne wydarzenia
  - ANIOŁKI chronią domowników przed negatywnymi energiami i złymi mocami, to opiekuńcze duszki
  - ORZECHY są symbolem dobrobytu, mądrości, cierpliwości i dostatku ( warto by epatowały złotem)
  - GWIAZDA , pomaga wrócić do domu tym, którzy wyjechali. To również symbol przyjazdu różnych członków rodziny na święta. Gwiazda prowadziła Mędrców do Jezusa.
  - ŚWIATEŁKA – bronią dom i domowników przed negatywna energią oraz ściągają tzw. zły urok, energię zazdrości wysyłaną przez osoby trzecie, odwracają ludzką nieżyczliwość.

 

 1. Jeśli chcesz wiedzieć jaka będzie pogoda w najbliższym roku , to w wigilie pokrój cebulę na 12 części i posyp solą– symbolizują one 12 miesięcy. 
  Te kawałki, które szybko zwilgotniały i spleśniały sugerują, że dany miesiąc będzie mokry .

   
 2. Zwróć uwagę, kto pierwszy w wigilijny dzień przekroczy próg Twojego domu. Najlepiej gdyby był to mężczyzna, wówczas czeka Cię pomyślny rok. Kobieta niczego dobrego nie wróży.
  Nie zapomnij przed Wieczerzą Wigilijną ściągnąć ze sznurów prania. W ten sposób uchronisz się przed przejściem kłopotów na przyszły rok.

   
 3. W Wigilię staraj się niczego nie pożyczać , i nie narażać się na żadne straty. Wydawanie pieniędzy w tym dniu, to też nie najlepszy pomysł. Natomiast wszelkie zobowiązania finansowe powinny być uregulowane jeszcze przed wigilią.
  Uważaj aby nie ulec żadnej kontuzji, zranieniu czy się nie rozchorować ( o to warto dbać już przed wigilią) - bo taki będzie cały rok. Bądź radosna i optymistyczna, i aby nie stracić świątecznego nastroju nadmiarem obowiązków, poproś o pomoc najbliższych.  Natomiast w wigilijny poranek warto przemyć twarz zimną wodą , w której leżą monety. Sprawisz w ten sposób, że w nadchodzącym roku będziesz zdrowa i radosna,  a pieniądze będą płynąć  do Ciebie szerokim strumieniem.

   
 4. Jak wiadomo jaka wigilia taki cały rok. Więc postaraj się by większość prac kulinarnych oraz porządkowych zrobić do 23 grudnia. Wszelkie naprawy, szycie i drobne remonty koniecznie zrób wcześniej.  Natomiast w samą wigilię wraz z domownikami  spędź miło czas na strojeniu choinki, dekorowaniu stołu , słuchaniu kolęd – delektujcie się swoim towarzystwem  i niech ten błogi nastój towarzyszy Wam przez kolejny rok.  W miarę możliwości unikaj dziś również większego sprzątania.
   
 5. Aby zapewnić sobie powodzenie materialne wigilijny stół powinien być przystrojony w kolorystyce czerwono-złotej . Pod obrusem powinno znaleźć się sianko, a pod talerzem ukryj banknot o dużym nominale- zagwarantuje to stały przypływ pieniędzy, natomiast do portfela  włóż łuskę z wigilijnego karpia.  W centralnym miejscu stołu powinien pojawić się opłatek , a obok niego sól i czosnek, który chroni przed negatywnymi energiami. 
  Dzielenie się opłatkiem jest symbolem zgody i pokoju. Natomiast UWAGA gdy dzielisz się opłatkiem ze współmałżonkiem , nie dopuść  by nawet okruszek upadł na podłogę – istnieje ryzyko zdrady w nadchodzącym roku .

   
 6. Tradycyjne 12 potraw – warto by pojawiły się dania z makiem lub białą fasolą, to też Energia Dostatku na nadchodzący rok. Warto również każdej potrawy skosztować, wówczas szczęście i pomyślność Cię nie opuści.  Kto natomiast w swoim uszku w czerwonym barszczu znajdzie grosik, ten będzie miał powodzenie i szczęście przez następny rok.
   
 7. Jeśli chcesz wiedzieć, czy w przyszłe święta spotkacie się „w komplecie” , to po zdmuchnięciu wigilijnej świecy obserwuj dym. Dym snujący się spokojnie po pokoju oznacza odpowiedź pomyślną, natomiast jeśli dym kieruje się  szybko w stronę drzwi lub okna , to kogoś w rodzinie pożegnacie.

 

 1. Aby dopełnić  świątecznego wystroju pomieszczeń warto postawić doniczkową roślinę- Gwiazdę Betlejemską czyli  Poinsecję, a nad wigilijnym stołem zawiesić jemiołę. 
  Jemiołą można przystroić również drzwi wejściowe.  Zakochani, którzy pocałują się pod jemiołą będą szczęśliwi przez kolejne lata.

 

 1. Wieniec adwentowy, który jest symbolem radosnego oczekiwania na święta. również powinien być w odpowiednich kolorach. Zapalanie świec  oznacza czuwanie i gotowość na przyjście Jezusa.
  Natomiast co do koloru świec , to tradycja katolicka mówi o trzech fioletowych plus jednej różowej ( zgodnie z kolorem szat liturgicznych na każdą niedzielę adwentu) .
  Używano również świec czerwonych, które symbolizowały radość z narodzin Jezusa.

 

Życzę Ci Bajkowych i Magicznych Świąt
Niech się zadzieje !!!!

Pozdrawiam Eva HL.

 

Szanuj moje prawa autorskie i nie kradnij tekstu - podlinkuj, bo karma wraca... a Saturn w takich przypadkach jest srogim sędzią. Dziękuję. Eva HL.

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Odpowiedz na pytanie