Amulet z kocich wąsów

Amulet z kocich wąsów

czw., 05/03/2015 - 09:23 -- EvaHL
Magia kocich wąsów - talizman

Amulet  z kocich wąsów
Jak go wykonać ??? nic bardziej prostszego ;)

  • Znajdź kociego wąsa, który zgubił Twój kot ( nie wyrywaj kocurowi wąsów !!! ;) )
  • Weź wąsa do dłoni i pomedytuj z nim troszkę przy zapalonej świecy . Po prostu wypowiedz na głos ( lub w myślach) swoją intencję dot. bezpiecznej podróży  
  • Wąsa schowaj do  wcześniej przygotowanej koperty
  • Kopertę zaklej -  możesz ją opisać np. „ Wąs od mojego szczęśliwego kocura  Filemona, który zawsze bezpiecznie, oraz właściwą  drogą poprowadzi mnie do celu”
  • Tak opisaną kopertę  włóż do jednej ze skrytek w samochodzie
    Ten amulet sprawi, że podróżując tym samochodem ,zawsze znajdziesz właściwą drogę do celu ,  oraz sprawniej i  bezpieczniej będziesz się nim poruszać :)

 

A teraz kilka faktów, dlaczego to taki skuteczny amulet :)
Jak wiadomo kocie wąsy są dla niego przewodnikiem, prowadzą go bezpieczną drogą, gdyż za ich  pomocą odbiera bodźce z otaczającego go świata, a te następnie przekazywane są do mózgu. Przy pomocy swoich wąsów , kot jest w stanie wyczuć nawet małe zawirowania powietrza wokół przedmiotów , co pozwala mu na omijanie przeszkód, nawet ich nie widząc. Bardzo jest to przydatna umiejetność , zwłaszcza w trakcie nocnego polowania, gdzie ciemność ogranicza widoczność . Dlatego te wąsy są bardzo ważnym jego atrybutem. Gdy kotu obetnie się wąsy , to będzie on dobrym myśliwym , ale tylko w dzień. Poza tym małe kocięta, które jeszcze nie widzą , właśnie za pomocą wąsów są w stanie orientować się w otoczeniu. Także kocie wąsy służą mu głównie do odbierania wrażeń dotykowych. Ich  czułość porównywana jest do sejsmografów, a raczej odwrotnie, najlepszy sejsmograf, nie jest w stanie wykryć nadchodzących wstrząsów tak szybko, jak kot dzięki swoim wibrysom.

Kto jeszcze  jest niedowiarkiem,  jak wrażliwe są kocie wąsy (ich fachowa nazwa to wibrysy) , to niech sam się o tym przekona. Kiedy kocur będzie leżeć zrelaksowany, to delikatnie dmuchnij mu w wąsy. Zapewne poruszy nimi gwałtowanie – tak jakby miał łaskotki. Moje kociaki nie lubią tej zabawy  hahah

Na koniec jeszcze taka ciekawostka . Wąsy kota , to nic innego jak czuciowe włosy. Kot średnio ma ich 24 wibrysy umieszczone po 12 z każdej strony kufy , w 4 rzędach. Od zwykłych włosów różni je to, że są niemal dwukrotnie grubsze, sztywniejsze i dłuższe. Cebulki wibrysów tkwią trzy razy głębiej w skórze właściwej , i są bardziej wrażliwe na dotyk niż pozostałe włosy okrywowe.

Wibrysy odrastają, a ich wypadanie nie sprawia kotu  bólu. To dokładnie jak z naszymi włosami, również nie cierpimy fizycznie, gdy wypadają.
Zatem aby stworzyć sobie taki amulet z kocich wibrysów, poszukaj ich na podłodze lub  tam gdzie Wasz pupil lubi spać.  

Szerokiej drogi z Kocim Amuletem

Jeśli chcesz, abym specjalnie dla Ciebie, wylosowała Twoją INDYWIDUALNĄ KARTĘ RADĘ na dany dzień, weekend, tydzień, miesiąc czy rok... ,

to zapraszam pod ten link  ==>>  Wróżba na email - KARTA RADA na dany dzień/ tydzień/miesiąc/ rok evahl - sklep (sklep-evahl.pl)

Niech się zadzieje wszystko to, co dla Ciebie najlepsze !!!! 

Magicznie pozdrawiam 
Dyplomowana Bioenergoterapeutka, Chirurg Fantomowy
Zakochana w Aromaterapii oraz AstroNumerologii
Eva HL.

PS. Szanuj moje prawa autorskie i nie kradnij tekstu - podlinkuj, bo karma wraca... a Saturn w takich przypadkach jest srogim sędzią.

Kategoria: 

Komentarze

Wysłane przez Mirka P (niezweryfikowany) w
Życzenia tylko o dobra drogę czy moge o wszystko? Pozdr z kotem

Wysłane przez EvaHL w
intencja zdecydowanie dotycząca tylko pomyślnej i szczęśliwej podróży, dotarcie do celu... proszę podrapać ode mnie swojego kocura :)

Strony

Dodaj komentarz

Odpowiedz na pytanie