Numerologiczna 4 - Autorska publikacja na łamach gazety Natura & Zdrowie nr 02/2018

Numerologiczna 4 - Autorska publikacja na łamach gazety Natura & Zdrowie nr 02/2018

pt., 02/03/2018 - 18:48 -- EvaHL

SPRAWIEDLIWA, PRACOWITA I POWAŻNA

Osoba czwórkowa na ten świat przyszła po to, by pielęgnować wartości rodzinne i tradycje swojego rodu, by dbać o pamięć przodków . Chce być postrzegana jako osoba  godna zaufania, jako dobry gospodarz , który dba o swój prestiż i zewnętrzny wizerunek.

Dziecko o tej wibracji bardzo często jest nad wyraz odpowiedzialne, jednak wśród rówieśników traktowane jako kozioł ofiarny. Gdzie przychodzi mu się zmierzyć z niesprawiedliwością i zrzucaniem na niego winy, za nie swoje grzechy. Ten aspekt mocnego obrywania po głowie za niewinność, dość mocno kształtuje charakter Czwórkowego dziecka. Przez co w życiu dorosłym, zawodowo, ucieka do prestiżowych instytucji – urzędnik, sędzia, adwokat, chirurg…

Czwórka jest osobą łagodną, powściągliwą, nie lubiącą ryzyka i nieoczekiwanych zmian. Do zadań podchodzi bardzo analitycznie, gdzie musi wszystko dokładnie zbadać i przemyśleć. Ten zdrowy rozsądek sprawia, że przeważnie podejmuje właściwe decyzje, dzięki którym osiąga swój cel. Ale … jest tutaj jedno ale… mianowicie popadając w nadmierną ostrożność spowalnia swoje działania, przez co może dojść do etapu, gdzie przegapia ten właściwy monet na podjęcie decyzji, a co za tym idzie traci szansę na swój rozwój.

Czwórka nie lubi być w centrum zainteresowania. Nie lubi publicznych wystąpień, a tym bardziej uzewnętrzniania swoich uczuć. Lubi natomiast zajmować się swoją rodziną i najbliższymi. Dba o dobre relacje z sąsiadami, o dzieci, o domowe ognisko… Kobiety potrafią bardzo mocno poświęcić się dla rodziny. Paradoksalnie jednak, przez najbliższych to poświęcenie nie jest doceniane. Dlaczego ? ponieważ dba i zaspokaja potrzeby najbliższych , ale nie okazuje na co dzień uczuć. Zaczyna zachowywać się jak „zimny cesarz”, który czuje się za wszystko i wszystkich odpowiedzialny .W jej życiu często brakuje radości i luzu. Dlatego warto od czasu do czasu komplementować Czwórkę, co wpłynie pozytywnie na jej relacje z najbliższymi. Czwórki lubią stwarzać pozory, na zewnątrz pokazują się jako zgodne małżeństwo, chętnie pomogą sąsiadowi, natomiast w czterech ścianach już nie jest tak słodko.

Czwórki bardzo łatwo można urazić. Wówczas stają się ostre i bardzo nieprzyjemne. Są bardzo wymagające nie tylko dla siebie, ale i dla otoczenia, przez co często popadają w konflikty. Atutem Czwórek jest dobra pamięć. Raz przyswojona wiedza, zostaje w umyśle już na zawsze. Natomiast negatywnym aspektem czwórkowych osób, jest fakt, że Góra nie dała im zaplecza w postaci szerokich pleców, czy możliwości rozpychania się w obecnym życiu łokciami. We wcześniejszym wcieleniu Czwórka była osobą decyzyjną, osobą władczą, od której zależał los innych ludzi. Przekraczając swoje uprawnienia, czy wykorzystując swoją władze do niecnych celów, w ten sposób „załatwiła” sobie na obecne wcielenie brak siły przebicia we współczesnym świecie.  Wibracja czwórki narażona jest na transparentność oraz życie zgodne z literą prawa. To co innym się upiecze, to u Czwórki nie przejdzie bez echa. Powinna uważać by nie ograniczać swojego umysłu, nie stać się zawziętym i agresywnym skąpcem. Bądź też nie stać się osobą podobną do Pani Dulskiej z dramatu Gabrieli Zapolskiej bądź filmowej Hiacynty Bukietowej, z brytyjskiego serialu „Co ludzie powiedzą”…

Czwórkowy rodzic, to rodzic odpowiedzialny i wymagający, dający dzieciom wszelkie wygody. Jako że ma trudności z okazywaniem rodzicielskich uczuć, to jego nadmierna surowość, często przez dzieciaki mylona jest z brakiem miłości. Dlatego Czwórka powinna popracować nad tym, by jej uczucia były bardziej widoczne.

Zdrowotnie Czwórka powinna zwrócić uwagę na większą urazowość, drobne skaleczenia, słabsze zęby, problem z oczami, migrenowe bóle głowy, kręgosłup szyjny. Generalnie Czwórka posiada niższy próg bólowy.

Eva Hejman-Lenga
www.evahl.pl

Materiał opublikowany na łamach gazety Natura & Zdrowie nr 02/2018

Foto: 

Dodaj komentarz

Odpowiedz na pytanie