Jak wygląda zabieg Reiki

Jak wygląda zabieg Reiki

śr., 26/02/2014 - 09:35 -- admin

Zabieg Reiki jest to bezinwazyjne i bezbolesne przekazanie Uniwersalnej Energii Życia osobie potrzebującej. Zabieg pełny trwa od 1-1.5 godz. , natomiast czas zabiegu skróconego to 20-40min. Należy podkreślić, iż czas trwania zabiegu zawsze jest dostosowany do osoby chorej - jej stanu emocjonalnego i fizycznego.

Osoba poddająca się zabiegowi leży i przez cały czas pozostaje w ubraniu. W trakcie zabiegu pacjent wycisza się i relaksuje. Cały zabieg polega na przekazaniu energii poprzez przykładanie dłoni terapeuty do różnych miejsc na ciele pacjenta.

Częstotliwość zabiegów Reiki uzależniona jest od stanu zdrowia i ogólnej kondycji osoby potrzebującej.  W zależności od potrzeb może to być kilka lub kilkanaście spotkań. Natomiast w przypadkach bardziej wymagających , zalecana jest terapia nawet kilkumiesięczna. Wszystkie te zabiegi i ich dopasowana częstotliwość , ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej w ciele pacjenta.

Ważne aby osoba poddająca się zabiegom Reiki nie rezygnowała z klasycznego leczenia pod nadzorem lekarza.  Energia Reiki pomaga, przyspiesza proces leczenia i regeneracji się organizmu.

Rzetelnie wykonany zabieg tzn. zgodnie z tradycyjnym przekazem , przyniesie Tobie nie tylko ulgę w cierpieniu, zmniejszy poziom bólu, ustąpienie dolegliwości chorobowych, ale przede wszystkim  odzyskasz wewnętrzną harmonię, ład, spokój, odczujesz wzrost wewnętrznej mocy i radość istnienia. Energia Reiki sprawia, że nagle w naszym życiu zaczynają się przemiany, które prowadzą do korzystnego rozwiązania wielu problemów, z którymi się borykaliśmy. Pojawiają się pomocni i życzliwi nam ludzie. Mamy więcej energii i chęci aby chwycić nasze życie za bary i żyć tak, aby nasze marzenia się realizowały…

Zabieg Reiki jest w pełni bezpieczną metodą energoterapii i nie posiada przeciwwskazań do poddania się zabiegowi. Najgorszą konsekwencją, jaka może wystąpić po terapii Reiki – to brak poprawy… Jest na tyle łagodną energią, że można z nią pracować z każdym człowiekiem na wielu płaszczyznach ( dolegliwości fizyczne czy też natury mentalnej). Jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, małych dzieci, czy osób znajdujących się w chwilowej lub długotrwałej utracie świadomości.

Podkreślić należy, że w tej metodzie jest możliwy nie tylko zabieg osobisty, gdzie terapeuta bezpośrednio spotyka się z pacjentem , ale i zabieg na odległość. Zabieg na odległość jest świetną alternatywą dla osób, które mają daleko do terapeuty, lub nie mogą w danym dniu spotkać się osobiście. Taki zabieg wygląda dokładnie tak samo, z tą różnicą, że osobą poddająca się terapii jest fizycznie w innym miejscu niż terapeuta. O umówionej godzinie pacjent kładzie się z zamkniętymi oczami – ułatwia to odprężenie, relaksuje się .. ( może załączyć sobie cicho relaksującą muzykę, zapalić świece.. ) i przez określony czas poddaje się zabiegowi Energii Reiki na odległość – o tym jak przygotować się do zabiegu na odległość opiszę w kolejnej publikacji :)

Zabiegi Reiki pomagają :

 • w likwidowaniu skutków nerwic i długotrwałego stresu
 • w przywracaniu równowagi emocjonalnej (depresje etc.)
 • w przywróceniu wiary we własne możliwości
 • w redukowaniu wszelkich lęków
 • w usuwaniu objawów psychofizycznego wycieńczenia organizmu
 • w usuwaniu zaburzeń snu
 • w regeneracji uszkodzonych tkanek i przyspieszeniu procesów gojenia po urazach i zabiegach chirurgicznych
 • zredukować stres przed- i po-operacyjny
 • pomaga w redukcji bólu
 • w przywracaniu sprawności systemu immunologicznego i odbudowie naturalnej odporności organizmu
 • w regeneracji gruczołów dokrewnych i regulacji pracy układu hormonalnego
 • w usuwaniu zaburzeń i regulacji cyklu menstruacyjnego
 • w walce z alergiami i długotrwałymi infekcjami organizmu
 • we wzmacnianiu i usprawnianiu pracy organów wewnętrznych
 • poprawić percepcje/postrzeganie u osób z demencją i Alzheimerem

Jeśli jesteś zainteresowany Zabiegami Reiki to ZAPRASZAM CIĘ POD TEN LINK

Pod tym linkiem znajdziesz opinie osób, które zdecydowały się na moje Zabiegi REIKI 

Magicznie pozdrawiam
Terapeutka Reiki oraz
AstroNumerolog Eva HL.

 

Źródło:
wykłady Pani Krystyny Włodarczyk- Królickiej
reiki.pl

Dodaj komentarz

Odpowiedz na pytanie